Kniha návštěv

Rebif

Ilona 18.09.2020
Dobrý den,čekám na schválení léčby Rebif 44.Mohu se zeptat,zda je na léčbu nějaký doplatek pacienta? Děkuji.

Re: Rebif

Roztrtouš 20.09.2020
Dobrý den,
všechny tzv. biologické léky na roztroušenou sklerózu (včetně Rebifu) jsou plně hrazené ze zdravotního pojištění. Proto pacient žádný doplatek na tzv. biologickou léčbu RS neplatí.
Tým Roztrouš

Re: Re: Rebif

Ilona 20.09.2020
Děkuji za odpověď.

Copaxone

Petra 20.07.2020
Dobrý den, prosím o Vaše zkušenosti, užívám Copaxone 40 jeden rok, předtím 4 roky bez léčby. 1.ataka před 5 lety, od té doby bez progrese, az nyní na poslední MR přibyla 3 nová ložiska v mozku, bez klinického nálezu, ložiska jsou bez syceni postkonstrastně. Zatím se mi neurolog neozval, jak dále. Před 6mesici jsem vysadila hormonální antikoncepci, 3 měsíce se cyklus nedostavil, nyní už bez problémů. Je možné, že ložiska v mozku souvisí s vysazením HAK, po tak dlouhé době bez progrese? Mám očekávát změnu Copaxone za jiný lék, i s přihlédnutím k plánování těhotenství? Děkuji a hezký den.

Re: Copaxone

Roztrouš 04.08.2020
Dobrý den,
nová zánětlivá ložiska na mozku bychom vysazení antikoncepce určitě nepřičítali. A pokud jde o změnu Copaxone 40 za jiný lék, jistě to může být jedna z možností. Ovšem je zapotřebí zdůraznit, že právě lék Copaxone je k nastávajícím maminkám velmi šetrný, a proto patří k nejvhodnější léčbě pro ty pacientky, které chtějí otěhotnět. Řadu dalších léků, na které se z Copaxone přechází, není vhodné při početí a na začátku těhotenství užívat, a to kvůli možným nežádoucím účinkům pro plod. Myslíme si proto, že by nebylo úplně ideální přecházet teď na jinou léčbu, když nová ložiska zjevně nejsou aktivní (podle to, co píšete). Ale samozřejmě rozhodnutím bude jen a jen na Vás, neurolog ze specializovaného RS centra Vám může pouze přiblížit své dosavadní zkušenosti s pacientkami v podobné situaci. Což je jistě pro vaše rozhodování velmi důležité.
Držíme Vám při rozhodování palce a přejeme Vám i nadále pevné zdraví!
Tým Roztrouš
Záznamy: 1 - 5 ze 115
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Roztrouš - web pro RS pacienty a jejich rodiny roztrous@email.cz